احیای ممبران دستگاه تصفیه آب شور آکوا

احیای ممبران دستگاه تصفیه آب شور آکوا

ممبران ها نقش اصلی و مهم در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس را دارند. ممبران ها از لایه های نازکی تشکیل شده اند و دور یک لوله پیچیده می شوند. ممبران ها با گرفتن ناخالصی های آب و تصفیه آب پس از مدتی دچار گرفتگی می شوند.

عبور آب از ممبران، روزنه های موجود در ممبران شور آکوا با املاحی که در آب موجود است بسته می شوند و ممبران ها توانایی اولیه خود  برای گرفتن و جذب املاح و تصفیه دوباره آب را از دست می دهند.

 در این صورت باید ممبران ها شستشو شوند و احیا شوند. در غیر این صورت حذف رسوبات و گرفتگی ها کاهش پیدا می کند و کیفیت آب خروجی کاهش بسیاری پیدا می کند. همچنین با تجمع املاح و گرفتگی روزنه های ممبران، فشار پمپ افزایش پیدا می کند و تولید آب تصفیه شده با کیفیت کاهش پیدا می کند.

احیای ممبران ها با کمک اسیدها و محلول ها انجام می شود، احیای ممبران ها به این صورت انجام می شود :

  • مواد احیای ممبران و یا اسیدهای شستشو دهنده به اندازه مورد نیاز درون مخزن CIP ریخته می شود و با توجه به شرایط و میزان گرفتگی روزنه ها با نسبتی مناسب با آب مخلوط می شود.
  • بعد از آماده شدن محلول شستشو در مخزن، پمپی که مخصوص شستشوی ممبران است را باید روشن کرد و فشار آن را به روی 2 تنظیم کرد، سپس به مدت زمان 10 دقیقه ( در صورت نیاز مدت زمان را افزایش و کاهش می دهند )این فرایند انجام می شود.
  • بعد از فرایند بالا پمپ CIP را خاموش کرده و ممبران شور آکوا در مدت زمان بین 10 تا 15 دقیقه در اسیدهای شستشو دهنده قرار داده و برای خارج شدن املاح از روزنه ها به چکش پلاستیکی به آرامی به آن باید ضربه زد.

  • در این مرحله دوباره پمپ CIP را برای تخلیه کردن اسید به مدت زمان بین 5 تا 10 دقیقه شستشو داده می شود.
  • در مرحله آخر بوستر پمپ خام به مدت 10 دقیقه روشن می شود و شیر پساب باز می شود تا مواد از آن خارج شود.
احیای ممبران دستگاه تصفیه آب شور آکوا

احیای ممبران دستگاه تصفیه آب شور آکوا

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *