تنطیم فشار سوئیچ فشار بالای دستگاه تصفیه آب خانگی شورآکوا

تنطیم فشار سوئیچ فشار بالای دستگاه تصفیه آب خانگی شورآکوا

در دستگاه های تصفیه آب خانگی شورآکوا برای کنترل پمپ و خاموش و روشن شدن پمپ از قطعاتی به نام سوئیچ فشار بالا و سوئیچ فشار پایین استفاده می کنند.

سوئیچ فشار پایین در زمان قطعی آب و کم بودن فشار آب ساختمان پمپ را خاموش می کند و سوئیچ فشار بالا در زمان پر شدن مخزن پمپ را خاموش می کند و در زمانی که فشار پشت ممبران کاهش می یابد دوباره پمپ را روشن می کند.

سوئیچ فشار بالا که به آن سنسور هایپرشر یا high pressure sw. گویند بسیار کاربردی است و مانند یک کلید برق دستگاه را قطع و وصل می کند.

زمانی که مخزن پر می شود و فشار پشت ممبران حدود 30 psi می شود سوئیچ به پمپ دستور خاموش شدن می دهد.

این فشار ممکن است کم و یا زیاد باشد که یکی ازقابلیت های سوئیچ هایپرشر همین تنظیم فشار است و می توان توسط یک آلن پیچی که بر روی سوئیچ وجود دارد را تغییر داد و با چرخاندن آن فشار سوئیچ را تنظیم کرد.

حال چگونه باید تنطیم فشار سوئیچ فشار بالای دستگاه تصفیه آب خانگی شورآکوا انجام شود ؟

برای تنظیم فشار سوئیچ فشار بالا نیاز به یک فشار سنج دارید تا بتوانید فشار وارد شده به ممبران و پر شدن مخزن را تشخیص دهید.

معمولا این فشار باید کمتر از 40 psi باشد البته اگر مخزن ذخیره شما برند تانک پک باشد می تواند تا فشار 100 psi را تحمل کند ولی در مدل های معمولی تر فشار مخزن تا 40-50 psi است.

برای تنظیم فشار خاموش شدن پمپ باید فشار سنج را در مسیر لوله کشی بعد از فیلتر ممبران قرار دهید.
بعد از آن شیر مخزن را ببندید و شیر برداشت را باز کنید. در این حالت دستگاه شروع به فعالیت می کند. فشار سنج باید عدد صفر را نشان دهد.

اکنون باید شیر برداشت را ببندید. مخزن شروع به پر شدن می کند و فشار پشت ممبران بعد از پر شدن مخزن افزایش می یابد و وقتی به حد نصاب برسد دستگاه خاموش می شود.

در این زمان فشار سنج را بررسی کنید. عددی که نشان می دهد فشار خاموش شدن دستگاه است. (یعنی در این فشار، مخزن ذخیره پر شده است)

حال اگر فشار کمتر از مقدار متناسب باشد آب کمتری در مخزن ذخیره می شود و یا برعکس اگر بیشتر از حد نصاب باشد ممکن است پمپ نتواند فشار آب را به حد نرمال برساند در نتیجه دستگاه خاموش نمی شود.

با استفاده از آچار آلن باید پیچی که بر روی سوئیچ وجود دارد را بچرخانید. اگر پیچ را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید سبب کاهش فشار می شود و اگر خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید باعث افزایش فشار می شود.

بعد از چرخاندن پیچ منتظر شوید تا دستگاه خاموش شود و عدد روی فشار سنج را بررسی نمایید. اگر به مقدار لازم نرسیده بود باز این کار را تکرار کنید.

مواظب باشید که فشار بیشتر از حد نصاب نشود زیرا احتمال ترکیدگی مخزن زیاد می شود. برای مخازن پلاستیکی این فشار برابر است با 40 psi و برای مخازن داخل استیل تانک پک حدود 80 psi است.

تنطیم فشار سوئیچ فشار بالای دستگاه تصفیه آب خانگی شورآکوا

تنطیم فشار سوئیچ فشار بالای دستگاه تصفیه آب خانگی شورآکوا

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *