نحوه تست کردن سوئیچ فشار بالا شورآکوا

نحوه تست کردن سوئیچ فشار بالا شورآکوا

یکی از قطعات مهم دستگاه تصفیه آب سوئیچ فشار بالا (های پرشر) می باشد این سنسور فشار بالای آب را تشخیص می دهد و برق عبوری از خود را مانند یک کلید قطع و وصل می کند.

این سنسور وظیفه دارد که وقتی مخزن پر می شود و فشار آب پشت فیلتر ممبران بالا می رود سوئیچ با تشخیص دادن این فشار دستور به خاموش شدن پمپ می دهد و می توان میزان این فشار را تنظیم کرد.

البته برای تنظیم به یک فشار سنج نیاز است و اگر سوئیچ کار نکند و خراب باشد فشار آب تشخیص داده نمی شود و آب مدام هدر می رود در این صورت میزان فشار بالا است و پس از پر شدن مخزن احتمال ترکیدن آن وجود دارد.

معمولا محدوده  فشار این سنسورها بین 20 تا 40 psi می باشد و کمتر و بیشتر از این مقدار قابل تنظیم نیستند. خرابی این سوئیچ سبب بروز مشکلاتی همچون خاموش و روشن شدن مدام دستگاه یا خاموش و روشن نشدن دستگاه در زمان مناسب می شود.

در این صورت باید سوئیچ تعویض شود. خرابی سوئیچ قطع کن فشار بالا در دستگاه های تصفیه آب رایج نمی باشد. نحوه کار این دستگاه این گونه است که هنگام بسته شدن شیر مخزن و باز شدن شیر ورودی و شیر برداشت دستگاه باید شروع به کار کند اگر دستگاه کمتر از یک دقیقه بعد از بسته شدن شیر برداشت خاموش نشود سیستم مشکل دارد.

 بعضی از این ایرادها عبارتند از نشتی آب از سوئیچ فشار بالا. نشتی از قطعه به دلایل مختلفی مثل پارگی دیافراگم، شکستگی سوئیچ و یا آب بندی نامناسب اتفاق می افتد اگر آب بندی و اتصالات شیلنگ به صورت درست باشد پس احتمالا اشکال و نشتی از خود قطعه می باشد و باید تعویض شود.

این سوئیچ معمولا در اطراف هوزینگ ممبران و نزدیکی فیلتر پنجم نصب می شود و دو سیم برق نیز به آن متصل است. در صورت عملکرد نامناسب سوئیچ بهتر است به سرویسکار اطلاع دهیم تا رفع اشکال کند.

نحوه تست کردن سوئیچ فشار بالا شورآکوا

نحوه تست کردن سوئیچ فشار بالا شورآکوا

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و تهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کارآزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری در محل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش و خرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *