نحوه ی تعویض سوئیچ فشار بالا دستگاه تصفیه آب شورآکوا

نحوه ی تعویض سوئیچ فشار بالا دستگاه تصفیه آب شورآکوا

سوئیچ فشار بالا (High pressure switch) یکی از قطعات مهم و ضروری دستگاه تصفیه آب شورآکوا است و وظیفه دارد پمپ را در زمان پر شدن مخزن و فشار زیاد دستگاه خاموش کند.

این سوئیچ بر اساس یکسری عوامل ممکن است خراب شود و نیاز به تعویض داشته باشد به همین دلیل ما در این مطلب نحوه ی تعویض سوئیچ فشار بالا دستگاه تصفیه آب شورآکوا را توضیح داده ایم.

ابتدا باید دستگاه را از برق بکشید.
شیر مخزن و شیر ورودی را ببندید. چند لحظه شیر برداشت را باز نمایید تا فشار درون دستگاه کاهش یابد.

سوئیچ فشار بالا که قطعه ای کوچک و به رنگ مشکی است را بر روی براکت پیدا کنید. این قطعه معمولا نزدیک هوزینگ ممبران قرار می گیرد.

باید شیلنگ های تصفیه را از ورودی و خروجی سوئیچ جدا کنید.
همچنین سیم برقی که به سوئیچ با یک سوکت متصل شده است را نیز جدا کنید. سوکت سیم برق سوئیچ با یک روکش لاستیکی عایق بندی شده است.

بعد از جدا کردن تمام اتصالات سوئیچ قدیمی نوبت به نصب سوئیچ جدید رسیده است.
بر روی تمام سوئیچ های فشار یک فلش وجود دارد که مسیر جریان آب را نشان می دهد. بر اساس آن باید شیلنگ های تصفیه را به آن متصل کرد.

شیلنگی که از خروجی آب تصفیه شده هوزینگ ممبران خارج شده است را باید به ورودی سوئیچ فشار بالا متصل نمایید. سر دیگر شیلنگ آزاد شده را به خروجی سوئیچ فشار بالا متصل نمایید.

ورودی و خروجی سوئیچ ها در مدل های جدید به صورت فیتینگی طراحی شده است و با فشار دادن ضامن به راحتی می توان شیلنگ را نصب کرد.

ولی اگر سوئیچ فشار بالای دستگاه شما قدیمی است و به صورت مهره ای طراحی شده است باید با چرخاندن مهره، شیلنگ را به سوئیچ محکم نمایید.

سوکت سیم برق را به دو سر سوئیچ متصل نمایید. فرقی ندارد که مثبت و منفی سوکت به کدام طرف متصل شود.
سوئیچ را توسط بست کمربندی به براکت محکم نمایید تا در هنگام فعالیت دستگاه باعث تولید صدا نشود.

بعد از نصب کامل سوئیچ باید دستگاه را به برق متصل کنید و شیر ورودی دستگاه را باز نمایید. توجه کنید که برای تست سوئیچ، شیر مخزن را باز نکنید تا از عملکرد صحیح سوئیچ فشار بالا مطمئن شوید.

شیر برداشت را باز کنید بعد از چند لحظه دستگاه باید روشن شود و بعد از مدتی دوباره شیر برداشت را ببندید، حال باید دستگاه خاموش شود. اگر این روند انجام شد یعنی سوئیچ فشار بالا به درستی نصب شده است.

نحوه ی تعویض سوئیچ فشار بالا دستگاه تصفیه آب شورآکوا

نحوه ی تعویض سوئیچ فشار بالا دستگاه تصفیه آب شورآکوا

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *